Tłumaczenia przysięgłe

Inaczej zwane tłumaczeniami uwierzytelnionymi, wykonywane są przez tłumaczy przysięgłych - osoby uprawnione i specjalizujące się w tłumaczeniu dokumentów sądowych, procesowych, zaświadczeń, certyfikatów i innych dokumentów zaufania publicznego. Przeważnie tłumaczeniom przysięgłym podlegają wszelkiego rodzaju dokumenty wymagane do przedstawienia organom lub osobom trzecim. Wszystkie tłumaczenia przysięgłe zostają przez tłumacza podpisane oraz poświadczone za pomocą pieczęci (wskazującej język, w zakresie którego tłumacz posiada uprawnienia).  Wszystkie tłumaczenia przysięgłe posiadają nadany numer, pod którym rejestrowane są w księdze repertorium.


Praca tłumaczy przysięgłych regulowana jest przez ustawę o zawodzie tłumacza przysięgłego (z dnia 25.11.2004 r.) oraz opisywana jest w kodeksie tłumacza przysięgłego (w zakresie etyki zawodowej oraz zasadach praktyki zawodowej tłumacza) opracowanym przez Polskie Towarzystwo Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych.

Zlecenie tłumaczeń przysięgłych


Aby zlecić nam tłumaczenie przysięgłe, zapraszamy do kontaktu. W dobie rozwijającej się technologii nie jest konieczna wizyta w naszym biurze. Wszelkie tłumaczone dokumenty można wysłać za pomocą e-maila w formie skanu lub zdjęcia aby otrzymać wycenę i zlecić tłumaczenie przysięgłe.


Nasza firma od początku powstania specjalizuje się w tłumaczeniach przysięgłych. Warto dodać, że liczba znaków na stronie rozliczeniowej dla tłumaczeń przysięgłych jest ustalona w ww. ustawie i wynosi 1125 znaków ze spacjami uzasadnionymi budową zdania. Nordic Translations oferuje tłumaczenia przysięgłe pisemne oraz ustne. Podejmujemy się realizacji tłumaczeń standardowego z oryginalnego dokumentu bądź wspomnianej kopii cyfrowej. Tłumaczenia uwierzytelnione oddawane są wyłącznie w wersji papierowej. W ostatnich latach zaufało nam wiele małych i dużych firm.

Jakie dokumenty tłumaczymy przysięgle:

  • tłumaczenia aktów urodzenia
  • tłumaczenia aktów małżeństwa
  • tłumaczenia zaświadczeń o niekaralności
  • tłumaczenia aktów notarialnych
  • tłumaczenia świadectw pracy
  • tłumaczenia świadectw szkolnych
  • tłumaczenia dyplomów ukończenia studiów
  • tłumaczenia umów

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Ok, rozumiem
Napisz do nas